Dlaczego mam te silne zaparcia?

Od około 3tyg męcze się z zaparciami, ostatni tydzień praktycznie wgl nie mogę się załatwić. Wcześniej wyprózniałam się 2-3razy dziennie. Wzielam dulkobis, pomogło ale nie chce brac ciągle lekartw. Karmie jeszcze piersią (corka 15misc). Bol brzucha zaczyna rozchodzic się na boki. Staram sie dbac o dietę. Teraz brak mi apetytu z tego powodu. Czy mogę mieć jakiś problem z jelitami?

Przede wszystkim proszę pamiętać o odpowiedniej ilości przyjmowanych płynów, zwłaszcza w okresie laktacji (nawet 2,5l i więcej dziennie), dietę bogatoresztkową (z dużą zawartością błonnika). Pomocna może być także suplementacja szczepami probiotycznymi. W przypadku utrzymywania się objawów, bądź nasilenia bólu brzucha, proszę skontaktować się z gastroenterologiem i wykonać USG jamy brzusznej.