Dlaczego nie mam jeszcze okresu?

Okres miałam 7 stycznia, owulacje miałam 29 stycznia. W tym czasie był stosunek, bo chcę mieć dziecko.
Po 6 dniach od owulacji dostałam brązowego plamienia, które trwa w sumie do dziś, ale jest dużo jaśniejszego koloru, nie ma zapachu.

Szyjkę macicy mam zamkniętą w czymś w środku (biały śluz). Poza tym nie mam żadnych objawów, tylko bolą mnie jajniki, ale ja tak zawsze mam. Test robiłam 15 dni od owulacji i nic nie wykazał. Drugi 6 dni potem też nic. Okresu w ciąż brak.
Czy to możliwe, że faza leutalna może być tek długa?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli dotąd miesiączkowała Pani regularnie, to najpewniej jest Pani w ciąży. Nie jest prawdopodobne, by druga faza cyklu trwała tak długo (przyjmuje się, że w razie długich cykli przedłużeniu ulega faza pierwsza). Radzę ponowić test ciążowy z moczu, a w razie kolejnego wyniku negatywnego udać się do przychodni i wykonać test z krwi, który jest czulszy (daje wyniki pozytywne już przy niedużym stężeniu hCG).
Pozdrawiam serdecznie!