Dlaczego nie mogę się emocjonalnie przywiązać?

Witam, mam 24 lata i odkąd pamiętam mam problem z przywiązywaniem się do kogokolwiek. Na przykład, po straceniu kontaktu z przyjacielem, z którym znałem się 8 lat, nic nie czulem było mi to obojętne, w momencie gdy mój 2 przyjaciel się tym przejął. Miałem tak samo nawet po śmierci babci, a potem po śmierci dziadka, którego to ja znalazłem martwego, a byli to bliscy dziadkowie. Do mojej mamy też nie jestem przywiązany, nie widzę potrzeby z nią rozmawiać, dzwonię do niej tylko dlatego, że to ona tego chce, a o ojcu nic nie mówię, bo jest alkoholikiem i mam z nim jakiś kontakt, ale bardzo słaby. Czego to mogą być objawy i jak wygląda leczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie muszą być to objawy żadnego zaburzenia, ale z pewnością wspólnie z psychologiem można przyjrzeć się Pana relacjom z innymi i poszukać odpowiedzi, dlaczego angażuje się w nie Pan w ograniczonym (Pana zdaniem) stopniu. Do tego niezbędny jest bezpośredni kontakt ze specjalistą, aby zebrać szczegółowy wywiad i - jeśli będzie takie wskazanie - zaproponować oddziaływania terapeutyczne.