Dlaczego pojawia się to kłucie w sutku?

Dzień dobry, mam 25 lat, od dłuższego czasu mam - czasem przemijający czasem wracający - dyskomfort, uczucie kłucia, nadwrażliwości w lewym sutku. Początkowo myślałem że może być to dolegliwość ze strony kardiologicznej etc. - zrobiłem badania u kardiologa, wszystkie badania dały idealny wynik. Badania krwi, morfologia - idealne Lekarz internista po badaniu, wyczuł delikatne zgrubienie pod skórą w okolicy sutka, zalecił badanie USG lewej części klatki piersiowej i okolic sutka - lekarz po badaniu USG nie znalazł żadnych nieprawidłowości, wskazał na inną budowę wewnętrzną tej części ciała - jako normalne zjawisko. Podejrzewam, że może być to nerwoból, szczególnie w sytuacjach stresujących miałem epizody mocnego kłucia, uczucia "mocnego ściskania" sutka. Mam też dziwne wrażenie, jakby czasami dyskomfort np. języka, ocieranego o zęby, wywoływał dyskomfort właśnie sutka. Czy w tym wypadku może być to właśnie nerwoból? Czy np. fizoterapetua może pomóc ? Dodam, że od urodzenia mam wadę kręgosłupa, pracuję często siedząco (nie zawsze w idealnej postawie). Zauważyłem, że np. po alkoholu w ogóle nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Będę wdzięczny za podpowiedzi, wskazówki do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

biorąc pod uwagę Pana objawy i przeprowadzone badania, istnieje kilka możliwości, które mogą wyjaśnić dyskomfort i uczucie kłucia w lewym sutku. Jedną z nich jest nerwoból, który może być spowodowany uciskiem lub podrażnieniem nerwów w okolicy klatki piersiowej. Często są one wynikiem stresujących sytuacji.

Zważywszy na wcześniejsze problemy z kręgosłupem i pracę siedzącą, istnieje szansa, że dyskomfort w sutku jest związany z tymi czynnikami. Nieprawidłowa postawa podczas pracy siedzącej może prowadzić do napięcia mięśni, ucisku nerwów i bólu w różnych obszarach ciała, w tym w klatce piersiowej.

Fizjoterapia może być pomocna w takiej sytuacji. Specjalista od rehabilitacji może ocenić postawę ciała, funkcję mięśniową i wykluczyć ewentualne problemy z kręgosłupem. Może zalecić odpowiednie ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie, a także techniki relaksacyjne, które mogą pomóc w zmniejszeniu napięcia i dyskomfortu.

Ważne jest również, aby pamiętać o ogólnym zdrowym stylu życia. Regularna aktywność fizyczna, unikanie długotrwałego siedzenia w jednej pozycji, prawidłowe podparcie pleców podczas pracy i dbanie o odpowiednią postawę mogą przynieść ulgę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tag/napiecie-miesniowe/6889097855421024

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty