Dlaczego pojawia się to kłucie w sutku?

Dzień dobry, mam 25 lat, od dłuższego czasu mam - czasem przemijający czasem wracający - dyskomfort, uczucie kłucia, nadwrażliwości w lewym sutku. Początkowo myślałem że może być to dolegliwość ze strony kardiologicznej etc. - zrobiłem badania u kardiologa, wszystkie badania dały idealny wynik. Badania krwi, morfologia - idealne Lekarz internista po badaniu, wyczuł delikatne zgrubienie pod skórą w okolicy sutka, zalecił badanie USG lewej części klatki piersiowej i okolic sutka - lekarz po badaniu USG nie znalazł żadnych nieprawidłowości, wskazał na inną budowę wewnętrzną tej części ciała - jako normalne zjawisko. Podejrzewam, że może być to nerwoból, szczególnie w sytuacjach stresujących miałem epizody mocnego kłucia, uczucia "mocnego ściskania" sutka. Mam też dziwne wrażenie, jakby czasami dyskomfort np. języka, ocieranego o zęby, wywoływał dyskomfort właśnie sutka. Czy w tym wypadku może być to właśnie nerwoból? Czy np. fizoterapetua może pomóc ? Dodam, że od urodzenia mam wadę kręgosłupa, pracuję często siedząco (nie zawsze w idealnej postawie). Zauważyłem, że np. po alkoholu w ogóle nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Będę wdzięczny za podpowiedzi, wskazówki do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

biorąc pod uwagę Pana objawy i przeprowadzone badania, istnieje kilka możliwości, które mogą wyjaśnić dyskomfort i uczucie kłucia w lewym sutku. Jedną z nich jest nerwoból, który może być spowodowany uciskiem lub podrażnieniem nerwów w okolicy klatki piersiowej. Często są one wynikiem stresujących sytuacji.

Zważywszy na wcześniejsze problemy z kręgosłupem i pracę siedzącą, istnieje szansa, że dyskomfort w sutku jest związany z tymi czynnikami. Nieprawidłowa postawa podczas pracy siedzącej może prowadzić do napięcia mięśni, ucisku nerwów i bólu w różnych obszarach ciała, w tym w klatce piersiowej.

Fizjoterapia może być pomocna w takiej sytuacji. Specjalista od rehabilitacji może ocenić postawę ciała, funkcję mięśniową i wykluczyć ewentualne problemy z kręgosłupem. Może zalecić odpowiednie ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie, a także techniki relaksacyjne, które mogą pomóc w zmniejszeniu napięcia i dyskomfortu.

Ważne jest również, aby pamiętać o ogólnym zdrowym stylu życia. Regularna aktywność fizyczna, unikanie długotrwałego siedzenia w jednej pozycji, prawidłowe podparcie pleców podczas pracy i dbanie o odpowiednią postawę mogą przynieść ulgę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tag/napiecie-miesniowe/6889097855421024

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.