Dlaczego ta maść wypłynęła po jakimś czasie?

Witam. Wczoraj wieczorem zaaplikowałam sobie maść dopochwową, jednak po jakimś czasie wypłynęła mi na majtki. Aplikator razem z maścią umieściłam głęboko w pochwie. Dlaczego tak mogło się stać?
KOBIETA, 23 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Przyczyn takiego stanu może być wiele i należą do nich m.in. nieprawidłowa aplikacja, ruchy ciała, nadmiar użytej maści lub jej skład.

Nie wskazała Pani nazwy preparatu, ale jeśli kuracja opisywaną maścią nie przyniesie pożądanych efektów, zalecamy kontakt z ginekologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-mam-stosowac-krem-clotrimazolum

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.