Dlaczego znamię skórne zmieniło wygląd?

Witam. Wczoraj zauważyłam, że moje znamię nagle z dnia na dzień zmieniło wygląd. Znajdujące się ok 15 cm od pępka po lewej stronie delikatnie się uwypukliło, zmieniło kolor na ciemnobrązowy, a wokół niego pojawiła się sina otoczka, zaczerwienie. Znamię ma regularny kształt i wielkość jak do tej pory (mniejsze niż 5 mm). Być może zostało podraznione, a tego nie zauwazylam. Dodam, że nie wycieka żaden plyn ani krew. Również na nic nie choruję.

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się na konsultacje do lekarza dermatologa, aby mógł zbadać Pani znamię lub zlecić wykonanie dodatkowego badania.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz