Długie stosunki seksualne

Czy stosunek seksualny o czasie przekraczającym 60 minut jest czymś naturalnym? Nie ukrywam, że na początku mi to odpowiadało, jednak z biegiem czasu staje się to męczące fizycznie. Jest także problem u partnerki, która nie zawsze wytrzymuje taki maraton, czuje się niekomfortowo po pewnym czasie. Wiem, że wygląda to na czcze przechwałki, ale tak po prostu jest i nie wiem czy traktować to w kategorii problemu, czy też nie. Pozdrawiam, Marek, 24l.

Dzień dobry.

Nie ma jakichś specjalnych norm dotyczących długości stosunku seksualnego (są natomiast normy dotyczące jego "krótkości"), toteż uznać trzeba, że ponad godzinny seks mieści się w granicach normy - z wszystkimi, niestety, konsekwencjami o których sam Pan wspomniał. Trudno w tej sytuacji o stawianie jakichś względnie sensownych hipotez, można by jednak rozważyć konsultację seksuologiczną, podczas której przyjrzeć się Pan mógłby jakości i technice uprawianych przez Pana stosunków i być może wzbogacić je w taki sposób, który umożliwiałby Panu szybsze spełnienie.

Pozdrawiam.