Drżenie mięśni, bóle głowy i uderzenia gorąca a stres przedmaturalny

Witam Jestem maturzystą i mam jak na stres przedmaturalny dziwne objawy. Kilka lat temu byłem leczony nootropilem i byłem pod opieką neurologa. Drzą mi mięśnie, boli mi czasami głowa, dostaję uderzeń gorąca, serce mi wali jak szalone choć ciśnienie jest w normie i poziom cukru w normie. Również zdarza mi się zasypiać na lekcjach i nie jestem w stanie nad tym panować. Pomaga mi jedynie otwarte okno i dostęp do chłodnego powietrza. Mam wpisane w orzeczeniu o kształceniu specjalnym niezborność ruch

Dzień dobry. Opisane przez Pana objawy nie są specyficzne dla żadnej choroby. Mam zbyt mało informacji aby móc coś zdiagnozować. Zachęcam do wizyty u lekarza i psychologa. Po wykluczeniu przyczyn somatycznych wskazane jest aby zajął się Pan sferą psychiczną. Być może, tak jak Pan pisze, objawy wywołuje stres, z którym nie radzi sobie Pan. Jeśli tak jest, zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznych, podczas którym mógłby Pan nauczyć się radzenia sobie z bieżącymi trudnościami. Zachęcam też do wizyty u swojego neurologa, być może wskazane jest leczenie farmakologiczne niezborności ruchowej.
Agnieszka Lipińska

Na pewno duża rolę odgrywa stres prze maturą Regularny sen i regularne posiłki, trochę umiarkowanego wysiłku fizycznego, rozmowa z bliskim, pomogą opanować stres i poprawić ogólną kondycję fizyczną
Warto jednak sprawdzić hormony tarczycy, poziom żelaza, potasu, sodu, wapnia i magnezu we krwi . Pełna konsultacja , wizyta u Lekarza!
Pozdrawiam

Witam,

zapewne dużo się Pan uczy, przygotowując się do matury, być może wspomaga się Pan kawą, a nadmiaru jej spożywania może spowodować drżenie mięśni. Najczęściej wiązane jest to z niedoborami witamin i pierwiastków mineralnych, zwłaszcza potasu, magnezu, wapnia a także witamin z grupy B.
Być może jest Pan po prostu przemęczony. Warto zadbać o porządne wysypianie się, w czym pomaga chodzenie spać i wstawanie o tej samej porze. Na początku może być konieczne zaplanowanie także drzemek w ciągu dnia, by spał Pan 7h na dobę. Warto wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą mieć negatywny wpływ na sen, np. unikać zasypiania przy włączonym telewizorze.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel