Duodenitis chronica activia mediocri gradu partim erosiva

Witam serdecznie, otrzymałam wyniki badanie mikroskopowego, niestety chyba po łacinie i nic nie rozumiem a wizytę u gastrologa mam dopiero na koniec czerwca. "Duodenitis chronica activia mediocri gradu partim erosiva" Czy mam się czym martwić pozdrawiam agusiastg5

Dokładnie oznacza to przewlekłe zapalenie dwunastnicy - aktywne, czyli proces się toczy. Stopień pośredni, częściowo wrzodziejace. Martwić się Pani nie musi. Wystarczy przestrzegać diety i nie zaszkodzi czasowe włączenie leku z grupy inhibitorow pompy protonowej - są dostępne bez recepty, jak np. Anesteloci max, Ortanol max, Piastprazol itp. Zapalenie powinno się cofnąć. Oczywiście kontrola u gastrolog jest jak najbardziej wskazana, zwłaszcza jak objawy nie ustąpia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.