Dystymia a masturbacja u 29-letniego mężczyzny

Dzień dobry. Od wielu lat regularnie się masturbuję (2 - 3 x tygodniowo). Ostatnio zauważyłem, że moje prącie jakby cofnęło się w głąb ciała, stało się twardsze po bokach i niewrażliwe na bodźce zewnętrzne. Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie dystymię. Niskie mniemanie o sobie, izolowanie się nie sprzyjały zawieraniu znajomości z kobietami. Co może Pani powiedzieć w tej sprawie? Czy istnieje szansa na poprawę i powrót do stanu poprzedniego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza seksuologa. Być może konieczne będzie udanie się do psychologa celem terapii.