Gastritis chronica w wyniku badania histopatologicznego żołądka

Dzien dobry chciałabym zapytać co oznacza gastritis chronica. Cierpie od pewnego czasu na zapalenie żołądka.Dzisiaj dostałam wyniki badania histopatologicznego -nacieki jednojądrowe(++) ,aktywnośc(+), zanik(+),metoplaza jelitowa (+) ,helicobater pylori(-) prosze o odpowiedz...
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wynik oznacza przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka o średnim stopniu nasilenia. Dochodzi także do zastępowania nabłonka gruczołowego żołądka nabłonkiem o budowie przypominającej błonę śluzową jelita cienkiego. Jest to forma "obrony" żołądka przed nadmiarem kwasu solnego. Proszę zgłosić sie do Poradni Gastroenterologicznej.