Gdzie powinnam szukać pomocy w tej sytuacji?

Wstydzę się o tym napisać ale jak mam to zrozumieć całe dnie zeby się uspokoić ssam kciuka to mnie jedyne relaksuje i chodzę z kocykiem który mam od dzieciństwa choruje na depresję i nerwicę lękowa oraz lęk ugogolniony do tego całym dniami wyrywam sobie włosy z głowy i je jem zuje kręcę ciągle jestem pod niepokojem i lękiem mam widoczne już łyse place na głowie wstydzę się pomocy bo to jest żenujące :( co robić komu o tym powiedzieć bliska rodzina wie...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim nie ma Pani powodów do wstydu. Zrobiła Pani pierwszy krok – napisała do nas szukając pomocy, więc może być Pani z tego dumna.

Zachęcamy Panią do konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Specjaliści zdrowia psychicznego z pewnością Pani pomogą. Jeśli to będzie konieczne skierują Panią do psychiatry w celu wdrożenia farmakoterapii.

Być może rozwiązaniem będzie podjęcie terapii. Podczas niej poszuka Pani przyczyn takich zachowań i zrozumie bardziej samą siebie. To bardzo ważne, żeby znalazła się Pani pod opieką specjalisty, do czego serdecznie zachęcamy. Życzymy powodzenia!

W międzyczasie może Pani zapoznać się z naszymi artykułami, w których opisane są problemy, z którymi się Pani boryka:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenie-lekowe,

https://portal.abczdrowie.pl/walka-z-depresja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.