Granie w grę a depresja

Witam, czy w trakcie depresji osoba może odsunąć od siebie bliska mu osobę, jednak nadal pracować i grać w swoją ulubioną gre ( strzelanke ) być może rozładowuje w ten sposób zle emocje ??

Witam,
Trudno jednoznacznie stwierdzić czy opisane w powyższym poście objawy to depresja. Może ona przebiegać w różny sposób. Podobnie jak w różny sposób można sobie radzić/nie radzić z nazbieranymi emocjami, napięciami. Warto skonsultować się z psychologiem, jeśli ten stan nie mija i nie ma poprawy.
Pozdrawiam,
A.PL., Gdynia

Witam !

BYWA TAK ,ŻE W DEPRESJI OSOBA MOŻE SIE ODSUNĄĆ OD NAJBLIŻSZEJ OSOBY I MOŻE TO BYĆ PRZEZ TĄ DRUGĄ UWAŻANE ZA ODTRĄCENIE . NATOMIAST CZYNNOŚCI INNE, TAKIE JAK : PRACA, GRY, RYTUAŁY SA SPOSOBEM NA ROZŁADOWANIE EMOCJI O KTÓRYCH CHCE ZAPOMNIEĆ I KTÓRYCH NIE CHCE ODCZUWAĆ.
POZDRAWIAM