Gronkowiec w dzieciństwie a zmiany skórne po 15. latach

Witam! Czy to możliwe ,że gronkowiec ,który został uśpiony szczepionką jeśli dobrze pamiętam Bronhowaksom( nie wiem jak to sie piesze) dał o sobie znać w postaci pryszczy na twarzy po ok 15 latach.? Czy to jest nie możliwe?

Skóra każdego człowieka jest skolonizowania przez miliony bakterii i jest to norma. Z reguły nie wywołują one zmian chorobowych bo skóra i nasz układ immunologiczny radzą sobie z obrona. Stad w przypadku powtarzających się infekcj najlepsza decyzja jest stymulacja odporności. Takie leczenie, bronchovaxomem, było zastosowane u Pani. Czy teraz zmiany skórne są spowodowane gronkowcem? Być może ale nie koniecznie. Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba wykonać posiew ze zmiany.