Gronkowiec złocisty w wymazie z nosa u męża a infekcje w rodzinie

Witam, u męża w wymazie z nosa wykryto gronkowca złocistego. Dostał 20dniwą terapie doksycykliną oraz gentamycyną. W ostatnim czasie rówież ja i dzieciaki (5 letnie i półroczne) ciągle chorujemy. niekoncząca sie choroba. Dodam, że ani ja ani 5letni syn nie chorowaliśmy w zasadzie od 5 lat. Czy na nasza obecna sytuacje może miec wpływ zakażenie męża?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, być może nosicielstwo męza ma wpływ na więcej zachorowań, jednak nie musi mieć to związku.