Guzek w odbycie u 28-latki

Witam dzis podczas toalety zauwazylam guzka wielkosci orzecha laskowego kolor ma fioletowy troche boli i swiedzi , moge tego guzka wepchnac do srodka ,mam 27 lat i urodzilam 3 dzieci silami natury.czym moge sobie ulzyc dodam iz od dziecka mam zaparcia

Prawdopodobnie ma Pani żylaka odbytu. Proszę udać się do proktologa lub chirurga

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
Objawy, które Pani podaje są typowe dla guzka krwawniczego w stanie zapalnym (tzw. hemoroid). Fakt, iż może Pani wprowadzić go do odbytnicy, świadczy o poczatkowym stadium choroby.
ALE - niepokojące jest zabarwienie guzka (fioletowy - co świadczyłoby o rozpoczynającej się zakrzepicy wewnątrz). Dlatego, starałbym się namówić Panią do szybkiej wizyty u specjalisty PROKTOLOGA, który ustawi ldalsze postępowanie (w tej fazie bardzo skuteczne jest leczenie: maść, czopki, tabletki), tak aby niekonieczna była interwencja zabiegowa.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski