Hashimoto a skok TSH

Witam, mam pytanie, mianowicie jestem po drugim poronieniu. Pierwsze miało miejsce w kwietniu 2013 drugie w styczniu 2014. Cierpię na chorobę Hashimoto.Badania w drugim tygodniu ciąży wykazały ogromny skok TSH z 1,02 na 3,80. Czy skok ten mógł być odpowiedzialny za poronienie? Czy zrobienie badania na kariotyp jest teraz konieczne czy wystarczy monitorować TSH? Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno powiedzieć czy wystarczy samo monitorowanie TSH. Jak na razie pomimo skoku TSH jest w normie. Warto skonsultować się z endokrynologiem.