Ile lat można żyć z taką przepukliną, która się powiększa?

Witam serdecznie. Piszę w sprawie mojego 74 letniego taty. Po zabiegu koronorografii tato dostał przepukliny pachwinowej. Początkowo była niewielka, teraz po 5 latach jest ogromna jak głowa rocznego dziecka. Ze względu na przebyte 2 zawały i niewydolność oddechową lekarze nie podejmą się operacji. Moje pytanie brzmi ile lat można żyć z taką przepukliną, która się powiększa? raz już tacie uwięzła, ale lekarz na Sor pomógł. Czy zupełnie nic nie da się zrobić? Będę wdzięczna za odpowiedź. Urszula

Witam , trudno jest mi udzielić autorytatywnej odpowiedzi na odleglość , gdy lekarze badający odmawiają operowania! Proponuję codziennymi czynnościami starać zapobiegać uwięźnięciu przepukliny , np. wysokie jej układanie , wyeliminowanie potraw wzdymających z diety , dbalość o łatwe wypróżnienia ,itd. , z.żurawski