Ile może utrzymywać się zaczerwienie twarzy po zabiegu kwasem pirogronowym?

Witam ! Ile może utrzymywać się zaczerwienie twarzy po kwasie pirogronowym wykonanym u dermatologa ? Dzisiaj mija 5 dzień po zabiegu, a ja nadal mam widoczne zaczerwienie skóry po prawej stronie żuchwy. Nadmienię, że intensywnie się nawilżam kremem Cicalfate oraz że po zabiegu miałem w dwóch miejscach na skórze (w tym na prawej stronie żuchwy) jakby zjawisko sączenia się, co po przeczytaniu fachowej literatury wydaje się zjawiskiem w miare normalnym dla skóry trądzikowej po zabiegu kwasem.

Jeśli preparat był zbyt silny dla skóry to zaczerwienienie może się utrzymać jeszcze parę dni. Do łagodzenia polecam bioderma-cicabio.

Jeśli cokolwiek Pana niepokoi proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg

Witam
Bywa, ze po silniej działającym peelingu zaczerwienienie skóry utrzymuje się do dwóch tygodni. Jeżeli nadal będzie silne, proszę pokazać je lekarzowi wykonującemu zabieg. Bezwzględnie proszę pamiętać o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej.

Dzień dobry,

Zaczerwienienie może się utrzymywać jeszcze kilka dni. Proszę nadal stosować krem regenerujący cicalfate. Oczywiście jeśli coś budzi Pana niepokój warto skonsultować się ze specjalistą, który wykonywał zabieg.

Pozdrawiam

Reakcja zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, zaczerwienienie może utrzymywać się do dwóch tygodni. Jeśli jakiekolwiek objawy Panią niepokoją, proponuję udac się na wizytę kontrolną.

Zależy jakie było stężenie kwasu i długość utrzymywania go na skórze. Efekt zaczerwienienia powinien już powoli znikać. Zwykle około 7 dnia wygląda prawie dobrze.