Ile powinna ważyć 50-letnia kobieta o wzroście 163 cm?

Moja mama ma 50 lat ( 50 skończy pod koniec lipca) . Ma 163cm wzrostu i waży 58 kg. Ciągle narzeka, że jest gruba. Ile powinna ważyć?

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dzień dobry,

Pani mama ma prawidłową masę ciała. Jej wskaźnik BMI ma wartość 21,8 - mieści się idealnie w normie ( 18,5-24,99). Jeżeli uważa, że ma zbyt wysoką masę ciała delikatna redukcja może zostać przeprowadzona - ale najbezpieczniej pod opieką dietetyka.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga