Ile powinnam spożywać tłuszczy, białka i węglowodanów? [PORADA EKSPERTA]

Dzień dobry jestem na redukcji wagi na diecie 1200kcal przy niskiej aktywności fizycznej. Mam niedoczynność tarczycy moja waga to 93kg wzrost 160cm oraz 32 lata. Proszę o informację ile powinnam spożywać tłuszczy, białka i węglowodanów. Proszę o rady.

Witam, Przy niedorzeczności tarczycy powinna Pani zwrócić uwagę na zawartość jodu, selenu, cynku i żelaza (głównym ich źródłem w diecie są ryby) gdyż regulują one hormony tarczycy.
Przy Pani obecnej wadzę dzienne zapotrzebowanie na energię obliczone według wzoru Harrisa-Benedicta pomnożone przez aktywność fizyczną (PAL 1,4 ) wynosi 2371 kcal. By rozpocząć proces redukcji należy doprowadzić do deficytu odejmując 300-500 kcal czyli Dieta powinna być ustalona na 1871 kcal. Drugą dokładniejszą metodą jest obliczenie za pomocą wzoru Katch- McArdle (potrzebny jest Pani obwód pasa do obliczenia) podstawowa przemiana materii PPM= 370 + (21,6 * LBM) gdzie LBM to beztłuszczowa masa ciała w kilogramach którą można obliczyć odejmują od niej zawartość tkanki tłuszczowej ((1.634 * obwód pasa [cm] – 0.1804 * masa ciała [kg] - 76.76 ) / 2,2 * masa ciała [kg]) * 100 (podany wynik jest w procentach należy go przeliczyć na kg). Może też Pani dokonać analizy składu ciała u dietetyka bądź w niektórych siłowniach. Przy diecie zbyt nisko kalorycznej może Pani spowolnić przemianę materii co później doprowadzi do efektu jo-jo. Według WHO powinno się tracić od 0,5 do 1 kg na tydzień. Jeśli chodzi o zwartość białka to 10-15%, węglowodanów 50-60% i tłuszczy 25-30% podane wartości dotyczą osoby zdrowej na diecie redukcyjnej.