Interpretacja wyniku badania rtg kręgosłupa lędźwiowego (L-S)

Witam, proszę o interpretację wyniku badania rtg kręgosłupa lędźwiowego(L-S). na zdjęciach AP i profilowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego widoczne jest niewielkie zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Dyskretna osteofitoza na brzegach krawędzi trzonów kręgów i na krawędziach powierzchni stawowych wyrostków stawowych w stawach międzykręgowych jest objawem odczynu wytwórczego. Kość krzyżowa o ustawieniu w normie. Lordoza lędźwiowa zachowana. Lewostronne skrzywienie odcinka l. kręgosłupa. Odczuwam bardzo silny ból w lewej pachwinie.

OPIS RTG do interpretacji klinicznej opisane zmiany zwyrodnieniowe dysku L5-S1; skrzywienie boczne kręgosłupa
: "rtg kręgosłupa lędźwiowego(L-S). na zdjęciach AP i profilowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego widoczne jest niewielkie zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Dyskretna osteofitoza na brzegach krawędzi trzonów kręgów i na krawędziach powierzchni stawowych wyrostków stawowych w stawach międzykręgowych jest objawem odczynu wytwórczego. Kość krzyżowa o ustawieniu w normie. Lordoza lędźwiowa zachowana. Lewostronne skrzywienie odcinka l. kręgosłupa. " Czy były objawy rwy kulszowej, uraz w wywiadzie; dźwiganie?
Jakie inne schorzenia ; leczenia; sprawność, aktywność zawodowa, stan fizyczny i psychiczny? Nałogi: palenie, picie, inne używki, leki ?? Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, analiza wyników badań, inne obciążenia chorobowe i stosowane leki. Ważny też nastrój i sen.. Wszystko zależy od przypadku konkretnego Pacjenta; wywiadu, objawów, wyników badań... Pozdrawiam