Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego półkul mózgowych

Proszę o interpretację wyniku rezonansu. Badanie wykonano w płaszczyznach poprzecznych (T1, T2, FLAIR, DWI) w płaszczyznach strzałkowych (FLAIR). W istocie białej okołokomorowej i podkorowo w obu półkulach mózgu niezbyt liczne niewielkie (o wym do 6mm) obszary zmian demielinizacyjnych. Układ korowy bez celu przemieszczania i ucisku, nieposzerzony. Struktury tylnojmowe prawidłowe. Badanie zlecono u osoby 59 letniej z powodu bólu głowy.

Witam serdecznie,

Na podstawie samego wyniku badania MRI nie można nic powiedzieć. Należy udać się do lekarza zlecajcego badanie lub neurologa w celu konsultacji, który na podstawie badania fizyjalnego, wywiadu, obrazu klinicznego, a także zleconych dodatkowych badań postawi rozpoznanie i ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.