Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego półkul mózgowych
Proszę o interpretację wyniku rezonansu. Badanie wykonano w płaszczyznach poprzecznych (T1, T2, FLAIR, DWI) w płaszczyznach strzałkowych (FLAIR). W istocie białej okołokomorowej i podkorowo w obu półkulach mózgu niezbyt liczne niewielkie (o wym do 6mm) obszary zmian demielinizacyjnych. Układ korowy bez celu przemieszczania i ucisku, nieposzerzony. Struktury tylnojmowe prawidłowe. Badanie zlecono u osoby 59 letniej z powodu bólu głowy.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Udar - kiedy wezwać karetkę?
P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.
Witam serdecznie,
Na podstawie samego wyniku badania MRI nie można nic powiedzieć. Należy udać się do lekarza zlecajcego badanie lub neurologa w celu konsultacji, który na podstawie badania fizyjalnego, wywiadu, obrazu klinicznego, a także zleconych dodatkowych badań postawi rozpoznanie i ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.