Irracjonalne zachowanie siostry

Witam.Moja siostra 33l dziwnie się zachowuje.Po studiach.Mieszka z rodzicami i ze mną.Cały czas co raz gorzej się zachowuje.Szuka pracy w urzędzach i nie chce nigdzie indziej podjąc i tak od2lat.Mało co wychodzi,non stop w domu.Siedząc sama w pokoju mówi do siebie o jakiś wymyślonych rzeczach,smieje się,czasem nawet krzyczy,robi dzwne miny.Często mówi o przeszłości.Każdy jest przeciwko niej.Gdy np. buty jej się psują wiadomo zurzywają się to ona twierdzi że jej ktoś np.przeciął nożem. Pomocy.

Dzień dobry.

Opisywany przez Panią stan siostry rzeczywiście może budzić niepokój. Wątpliwe jest też, by zachowania te samoczynnie uległy wygaszeniu. W oparciu o przedstawione informacje trudno jednak postawić jakąkolwiek diagnozę, którą z kolei mógłby rzetelnie przeprowadzić w bezpośrednim kontakcie psycholog bądź psychiatra. Nie wiadomo jednak, czy siostra Pani zechce skorzystać z zewnętrznej pomocy i w tym dostrzegam podstawowy, jak na razie, problem. Sugerowałbym spokojną rozmowę, podczas której warto podzielić się swoim niepokojem oraz zaproponować siostrze wspólną wizytę u specjalisty.

Pozdrawiam.

Pomocy! W takiej sytuacji należy zwrócić jej uwagę na to że monza jej pomóc i należy udac sie do psychiatry.... Takie zachowanie moze mieć rózne przyczyny.... czasem to jest stres a czasem inne zaburzenia.
Pozdrawiam