Pogrubienie żyły u dołu jądra

Ja mam takie pytanie. Od dwóch, może 3 lat mam problem z prawym jądrem. U dołu jądra jak jest tam jakaś żyła zawsze o jakiejś porze pogrubia się i jest wyczuwalna - taki większy guzek, ale po jakimś czasie znika i jej nie ma. Byłem na paru USG i nic nie wykryło, ale którymś razem zmieniłem poradnię, gdzie wykonują USG i lekarz wykrył (podam opis): jądra prawidłowej wielkości, struktura jednorodna typowa, najądrza prawidłowe, prawidłowa ilość wolnego płynu w workach mosznowych. W prawym worku mosznowym widoczna jest nieco większa niż w lewym ilość struktur naczyniowo żylnych. Moje pytanie: co mam z tym robić, gdzie się udać i czy to może zagrażać życiu? Od pewnego czasu mam też słabą arytmię. Proszę o radę, może mam zmienić specjalistę?

Na pewno z tym problemem należy skonsultować się z urologiem. Taki obraz USG sugeruje występowanie żylaków powrózka nasiennego prawego. Z tym problemem należy skonsultować się z urologiem. Dobrze by było wykonać USG powrózków nasiennych z zastosowaniem USG Dopplera (określenie przepływu krwi przez naczynia jądrowe). Jeśli żylaki są w znacznym zaawansowaniu klinicznym to być może konieczne okaże się leczenie operacyjne. Dopiero urolog po bezpośrednim badaniu wyjaśni przyczynę opisywanych objawów i przedstawi dalszy sposób postępowania. Jednak jeśli żylaki powrózka nasiennego nie sprawiają dolegliwości to nie wymagają leczenia operacyjnego.