Jak leczyć lunatykowanie i krzyczenie przez sen?

Witam. Mam problem. Od jakiegoś roku mam dziwne ataki w nocy. Podobno krzyczę przez sen, czasami lunatykuje, tłucze się na łóżku(kopię nogami i uderzam rekami). Problem W tym ze ja nic nie pamiętam a wszystko wiem z opowieści matki. Po tych atakach bardzo czesto bolą mnie mięśnie i mam mdłości. Bardzo chcialabym sie z tego wyleczyc.Co powinnam robic.? Do jakiego lekarza sie udac? Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc.

Jeżeli to nie pomoże, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią
Istnieje wiele przyczyn zaburzeń snu.
Do najczęstszych należą silne emocje, stres,
napięcia nerwowe, lęki i niepokoje
a także stany depresyjne i lękowe.
Pomocne mogą być techniki relaksacyjne
i medytacja.
Zachęcam Panią jednak do podjęcia terapii
psychologicznej, podczas której leczy się
nie tylko objawy choroby, ale również
dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że najważniejszym pierwszym krokiem będzie właściwe rozpoznanie źródła opisanych objawów. Właściwa diagnoza zapewnia możliwość zastosowania odpowiednich oddziaływań. Jednym z możliwych źródeł jest przeżycie sytuacji o charakterze traumatycznym. To taka sytuacja, która wydarza się nagle, niespodziewanie powodując u osoby uczucie przerażenia i przytłoczenia. W takim momencie organizm ludzki mobilizuje ogromną energię, żeby stawić czoła zagrożeniu. Ta energia powinna być rozładowana. Jeśli pozostaje w ciele nierozładowana może dawać o sobie znać poprzez różne objawy. To co opisuję to tylko hipoteza. Proszę udać się do kontaktu bezpośredniego z psychologiem. W przypadku, gdyby moja hipoteza potwierdziła się potrzebuje Pani specjalisty od leczenia objawów traumy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/