Jak mam rozumieć takie stwierdzenie w wynikach MR głowy?
Witam-Robilam sobie MR głowy i wyszło mi że mam w Istocie białej nadnamiotowej pojedyncze ogniska o średnicy 2-3mm hiperintensywne w obrazach T2 zależnych oraz Tirm,niewykazującej ograniczonej dyfuzji o charakterze przewlekłych zmian naczyniopochodnych .Reszta jest wszystko dobrze. Będę wdzięczna za odpowiedz. Kobieta 52 lata.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Przyczyny autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.
Witam! Drobne zmiany w istocie białej mózgu najczęściej mają pochodzenie naczyniowe. Zazwyczaj należą do tzw. "znalezisk przypadkowych" i nie wymagają leczenia. Pozdrawiam W. Łuczkowski.