Jak mogę wrócić do wagi sprzed kontuzji?

Mam 173 cm wzrostu i ważę 66 kg, mam 16 lat. Mój problem tkwi w tym, że nie potrafię zrzucić tłuszczyku z brzucha oraz ud. Codziennie jeżdżę konno (ok. 1,5 godz. jazd) i ćwiczę wieczorami w domu. Rano zwykle jadam płatki z mlekiem, w szkole bułkę, później jeden posiłek na obiad, a wieczorem kolację (zwykle kanapkę z szynką i sałatą). Staram się nie jeść słodyczy. Mój problem zaczął się rok temu, gdy złamałam nogę i przez 3 miesiące nie mogłam uprawiać sportu, a nawyki żywieniowe niestety pozostały bez zmian. Chciałabym zrzucić jakieś 3-4 kg, wrócić do mojej wagi sprzed kontuzji. Myślałam o diecie proteinowej, jednak słyszałam że nie można jej stosować przy wysiłku fizycznym, czy to prawda? Jeśli tak, jaka dieta byłaby dla mnie odpowiednia? Uprzejmie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja waga jest nieco wyższa niż statystyczna waga nastolatek w Twoim wieku, ale jest jak najbardziej proporcjonalna do Twojego wzrostu. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu - tym bardziej poprzez aktualne diety. Jako, że aktualnie jesteś w okresie dojrzewania może być to niebezpieczne dla Twojego organizmu. Na przykład na skutek diety proteinowej możesz zakwasić sobie organizm.
By zredukować wagę o te 3-4 kg powinnaś zrezygnować ze słodyczy, jeść 5 małych posiłków dziennie, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, oraz zwiększyć aktywność fizyczną.