Jak ocenić taki obraz morfologii u 18-latki?

Dzień dobry, byłam na badaniach morfologii krwi obwodowej z rozmazem i wszystkie wyniki mam w normie oprócz NEU% (ICD9:C32), mój wynik to ↑ 60,4 % a zakres 35,0 — 55,0. Czy mój wynik jest mocno podwyższony czy nie powinnam się martwić? Dodam ze robiłam badania 2 lata temu i też wszystko było w normie oprócz NEU. Czytałam, że może być to spowodowane stresem, który mi towarzyszy w szkole, również mam zimno końcówki palców (niedokrwistość?), często też leci mi krew z nosa. Kobieta, 18 lat

Opisany wynik nie budzi niepokoju. Mówi on, jaki odsetek wszystkich białych krwinek stanowią neutrofile. Wartość ta jest bardzo zmienna i zależna od wielu czynników jak np. wysiłek fizyczny, pora dnia czy dzień cyklu. Istotniejsze jest, czy tzw. wartość bezwzględna neutrofili jest w normie (ta z jednostką tys/ul).