Jak odstawić napoje energetyczne?

Witam mam 22lata od roku pije napoje energetyczne, w bardzo duzych ilosciach (10-14) na dzien w tym tez zdazaja sie 2 eergetyki litrowe. Nie umiem sobie juz z tym radzic czesto mdleje i do tego drgawki. Po probie odstawienia ich jest jeszcze gorzej. Jak moge sie tego problemu pozbyc
Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który oceni pani stan kliniczny i ewentualnie pokieruje dalszą diagnostyką (m.in. neurolog). Co do samego uzależnienia to napoje energetyzujące zawierające głównie duże ilości kofeiny i cukru nie mają dużego potencjału uzależniającego jako substancja sama w sobie, a jest to raczej uzależnienie behawioralne/psychiczne. Może pani skonsultować się z psychologiem lub udać do poradni terapii uzależnień.