Jak oduczyć się mojego zachowania?

Witam mam 20lat. Mam pewien problem I się zastanawiam. Zaczęłam wyrywać włosy z brzucha pęsetka lub palcami. Na poczatku ze wzgledu na pozbycie się owłosienia. Z czasem przy oglądaniu telewizora. Potem zaczęłam odczuwać przymus robienia tego. Robią mi się strupy, leci krew a ja nie mogę się powstrzymać I nawet strupki zdrapuje, jeżeli widze że jestem tam włosek. Mam zaburzenia lękowo-depresyjne. Jak mam sobie z tym poradzić? Nie mogę pokazywać się bez bluzki.

Dzień Dobry Pani :)

Nie napisała Pani, czy jest Pani w leczeniu psychoterapeutycznym?
Wskazane byłoby dla Pani specjalistyczne wsparcie terapeutyczne, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, do rozważenia czego Panią mocno zachęcam.

Z życzeniami dla Pani pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605