Czy ta kombinacja rzeczywiście będzie niebezpieczna dla zdrowia?

Witam mam stwierdzone zaburzenia lękowe z atakami paniki. Dostałem od polskiego psychiatry (wizyta online) escitalopram 10mg na rano, hydroxyzyne doraźnie w razie ataków i pregabaline 75mg na wieczór 1-2 tabletki. Dodam ze mieszkam w Niemczech i po pokazaniu recepty lekarzowi rodzinnemu strasznie się zdziwil i powiedział ze w Niemczech takich kombinacji się nie stosuje bo są nie zdrowe na serce, przepisał mi sertralin autobindo 50. Teraz sam nie wiem co robić to sa moje pierwsze leki, nie mam doświadczenia, mam lęki i nie wiem które zacząć brać. Czy ta kombinacja rzeczywiście będzie niebezpieczna dla zdrowia ?

Witam! Są różne mody i metody leczenia. Często nawet placebo jest skuteczne. Ważne do którego z lekarzy ma Pan większe zaufanie: czy do specjalisty, ale z Polski, czy do lekarza ogólnego, ale za to z samych Niemiec. Aby krytykować specjalistę, trzeba sobą cokolwiek prezentować! Krytykowanie tego typu jest nieetyczne. Może w Niemczech sertralina jest, zgodnie z ich wytycznymi, najczęściej stosowanym lekiem, ale u nas można stosować cały wachlarz leków z SSRI i SNRI. Życzę zdrowia i powodzenia W. Łuczkowski.