Czy to możliwe, żeby tak szybko rozwinęły się zaburzenia lękowe?

Dzień dobry. Mam pytanie czy 3 tygodniowy stres może dawać objawy takie jak płytszy oddech, drgania w klatce piersiowej bądź niepokój? Czy możliwe, że się tak szybko rozwinęły zaburzenia lękowe ? Jak sobie można z tym poradzić ? Objawy nie występują cały czas .

Dzień dobry,

najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do psychiatry lub psychologa który przeprowadzi rozmowę (badanie) i oceni czy są słuszne podejrzenia choroby opisanej przez Panią.

Warto dodać, że najlepszą diagnostyką jest wizyta stacjonarna u specjalisty psychiatry zdiagnozuje Pani objawy.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże emocjonalne

czyli są natury psychologicznej.

Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje, stres lub przykre doświadczenia

z przeszłości.

Długotrwały stres często jest przyczyną wyczerpania fizycznego i psychicznego

oraz odczuwania dolegliwości somatycznych.

Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności, problemów z koncentracją,

przyspieszenia pracy serca, kłucia w piersiowej, trudności w oddychaniu, bólu mięśni,

zaburzeń lękowych i wielu innych zaburzeń.

Objawy, które Pani opisuje mogą sugerować rozwijające się

zaburzenia lękowe.

Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni

Pani życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Nie napisała Pani, czy stresująca sytuacja został już rozwiązana.

Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby Pani ewentualnie rozpoczęła właściwą

psychoterapię.

Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Zaburzenia lękowe, w tym też nerwica lękowa mogą rozwijać się latami, ale zdarza się, że wykształcają się w krótszym czasie. Wszystko uzależnione jest od stopnia nasilenia czynników, które je wywołują. Przewlekły stres, ciągłe napięcie emocjonalne, czy przeżyta trauma mogą nasilać tę przypadłość.

Nerwica lękowa może powodować takie objawy, jak: uczucie płytkiego oddechu, duszności, bóle w klatce piersiowej, przyspieszony puls, bezsenność, czy drżenie rąk.

Z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem psychiatrą lub psychologiem / psychoterapeutą. Specjalista po dokładnym wywiadzie będzie mógł podjąć właściwe kroki postępowania.

Istotnym jest, aby zadbać o dwój komfort psychiczny, w miarę możliwości unikać sytuacji stresowych oraz zwiększyć aktywność fizyczną, która zawsze przekłada się na poprawę stanu psychicznego.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-zaburzenia-lekowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.