Jak pomóc osobie w silnej depresji?

witam, moja partnerka ma stwierdzoną depresje, jeden terapeuta nie był zbyt profesjonalny teraz kontaktuje się dla niej z poleconym przez koleżankę. Problem polega na tym, że ja nigdy nie rozumiałam depresji, naprawdę się staram ja wesprzeć, ale jej zmienność nastrojów i pożądanie że skrajności w skrajność sprawiają, że jest mi coraz trudniej i czasami chce odejsc. Wiem, że jeśli to zrobię ona się skrzywdzić albo kompletnie się załamie dlatego bardzo chciałabym być silniejsza, ale chwilami po prostu sobie ż tym nie radze. jak mogę pomóc jej i jak sama mogę ż ta sytuacja poradzić?

Dzień dobry,
Rozumiem, że partnerka się aktualnie leczy, jest pod właściwą opieką? Być może oprócz psychoterapii Pani partnerka potrzebuje konsultacji psychiatrycznej i leków przynajmniej przez jakiś czas? Aby poprawić relację, możecie Panie pójść na terapię par i tam porozmawiać o dręczących Panią wątpliwościach. Ewentualnie może też Pani sama pójść na terapię i porozmawiać o swoich dylematach. Serdecznie pozdrawiam.