Jak pomóc osobie ze stłuszczeniem wątroby?

Witam.Moja żona ma powiększoną wątrobę i w dodatku stłuszczoną.Lekarz podstawowej opieki odmówił wszelkich badań .Stwierdził że jest już za póżno i nie może już pomoc.Nie chce wydać nawet skierowania do specjalisty.Więc do kogo mam się udać po pomoc .Dodatkowo choruje na cukrzyce i ma problemy z nerką i sercem.Czyli po 60 -ce ma już umierać.

Ważne jest, czy żona cierpi lub cierpiała na inne choroby wątroby (np. WZW?), jaki jest poziom transaminaz. Potrzeba rzetelnego wywiadu i badania lekarskiego. Proponuję dietę niskotłuszczową, stosowanie preparatów choliny i ornityny, przestrzegania zaleceń odnoście leczenie pozostałych chorów i w miarę możliwości konsultacji u gastrologa. Pozdrawiam.