Jak pomóc partnerowi w ciężkich dla niego dniach?

Ciąża i związek z partnerem który ma dziecko z poprzedniego związku. Jestem w 8 miesiącu ciąży, partner z którym mam dziecko ma również dziecko z poprzedniego związku (chłopczyk ma 12 lat). Obecnie toczy się sprawa w sądzie kto ile będzie widywał się z synem. Mój partner przekłada całą swoja energie na dziecko z poprzedniego związku, stara się mu dogodzić za wszelką cenę. Jest bardzo dobrym ojcem i zaangażowanym w życie swojego dziecka z poprzedniego związku. Matka chce ograniczyć widzenie z ojcem do 4 dni w miesiącu. Sukcesywnie udaje się jej manipulować synem który zeznaje w sądzie że 4 dni w miesiącu jest wstarczająca ilością na widzenie ojca. Mój partner jest załamany zeznaniem syna (sprawa dalej się toczy). Jak pomóc partnerowi w ciężkich dla niego dniach, kiedy sama potrzebuję wsparcia i bezpieczeństwa? Czy nasze dziecko będzie na drugim planie? Kiedy sytuacja się unormuje? Odnoszę wrażenie, że ja i nasze przyszłego dziecko jesteśmy mniej ważni. Jak zrozumieć partnera. Zawsze uważałam, że ciąża powinna być najpiękniejszym okresem w życiu kobiety, obojga rodziców powinno się cieszyć nadejściem dziecka, wydaje mi się ze tak nie jest ponieważ partner chodzi przytłoczony i zapłakany. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Szanowna Pani,
wskazane jest dla Państwa wsparcie psychologiczne w tym trudnym okresie. Proszę porozmawiać z partnerem o swoich potrzebach, o tym - co Pani czuje? Ostatecznie sąd podejmie decyzję.
Pozdrawiam serdecznie