Jak pomóc wyjść 25-latkowi z depresji?

Mój 25 letni (ukończona PG) mądry, b. ambitny, pracujący chłopak, zamyka się w pokoju, siedzi przy komputerze. Nie może, nawet nie chce nawiązać bliskich kontaktów z rówieśnikami. Z dziewczynami też mu nie wychodzi, nie jest szpetny. A w pracy twierdzi, że jest wykorzystywany, nic go nie cieszy. Próbował biegać po lesie, ale wraca i mówi, że nie jest w stanie.Opadł z sił,nigdzie nie chce wychodzić. Przypuszczam, że to depresja, no i jak mu pomóc ? Martwię się bardzo. Pozdrawiam Jula.

Witaj!
Proszę znaleźć psychologa, terapeutę , który zajmie się tym mężczyzną , ale to musi być jego wybór. Najlepiej jakby sam poszukał w internecie i poszedł po poradę.
Pozdrawiam

Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja u lekarza psychiatry oraz wizyta u psychologa/psychoterapeuty. Żeby jednak pomoc była skuteczna, ważne jest by zainteresowana osoba chciała z takich wizyt skorzystać dobrowolnie. Jeżeli trudno będzie Pani namówić go na wizytę, może Pani sama skorzystać z porady psychologicznej, by porozmawiać bardziej szczegółówo o sytuacji i o tym, co może zmotywować osobę do skorzystania z pomocy.