Jak pomóc żonie-alkoholiczce?

Moja żona jest alkoholiczką i nie mam pojęcia jak jej pomóc... Kiedyś dała sobie wszyć tabletkę "nie pamiętam nazwy" ale nie piła sześć lat... A teraz jest problem z wszyciem... Mam pytanie czy wszywają obecnie tabletki... Jeśli tak, to jak się nazywają... Dziękuję z góry za odpowiedź... Andrzej.

Dzień dobry,

Najbardziej pomoże Pan żonie namawiając ją na leczenie w Poradni Leczenia Uzależnień.
Pan również - jako osoba będąca w związku z osobą uzależnioną - może skorzystać z pomocy, jaką oferuje taka Poradnia.