Jak poprawić komfort życia przy zespole paranoidalnym?

Dzień dobry. Szukam pomocy. Od 2019 roku choruję na zespół paranoidalny. Miałam już wiele leków typu ozanzepina,Latuda, symquel xr ,rispolept, Abilify, leki od depresji także od lęków. Do moich objawów należały objawy hipochondryczne, prześladowcze,wzrokowe,smakowe. Po około 2 miesięcy objawy ustąpiły. Ale po wyjściu ze szpitala czułam się już jak inny człowiek. A dosłownie czułam się wypłukana z emocji i myślenia. Zrobiło mi się takie uczucie pustki w głowie , brak myśli przez to ciężko mi się rozmawia praktycznie nic nie mówię. Wegetuję w domu, nie wiem co robić w ciągu dnia , do wszystkiego muszę się zmuszać. Przestałam się interesować tym co kiedyś. Każdy dzień wygląda tak samo leże,siedzę, przeglądam internet. Nie mam sił się nawet wykąpać ze zmęczenia. Aktualnie przyjmuje abilify 30 mg. Czy jest szansa odstawienia leków ? Dodam że już byłam u wielu lekarzy i każdy mówił co innego jeden zmniejszał leki drugi dodawał i ja już sama nie wiem co mam robić . A nie widzę różnicy . Chciałabym funkcjonować aktywnie a nie czuć takie spustoszenie .

Witam serdecznie. Wnioskując z treści Pani wiadomości nie ma Pani za sobą żadnego doświadczenia terapeutycznego. Ustawienie leczenia farmakologicznego w psychiatrii faktycznie bywa ogromnym wyzwaniem. Zachęcam do podjęcia psychoterapii oraz trzymanie się jednego psychiatry, któremu Pani ufa. Sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem byłoby podjęcie leczenia w ramach dziennego oddziału psychiatrycznego w którym to otrzyma Pani kompleksową opiekę, tj. codzienny kontakt z psychiatrą i formę terapii psychologicznej dostosowanej do Pani potrzeb.

Pozdrawiam serdecznie J. Pacuła-Kargol