Jak postępować, aby ludzie mnie szanowali?

Witam,mam pytanie,jak żyć jak postępować i co mówić lub czego nie mówić żeby ludzie mnie szanowali.Czy są jakieś krótkie zasady których trzeba się trzymać?pozdrawiam

Aby znaleźć odwiedź na Pana pytanie, istotna jest Pana znajomość siebie samego np. „Co takiego może Pan robić w kontakcie z innymi osobami, że doświadcza Pan braku szacunku”. Jak zwraca się Pan do innych osób?, Czy Pan sam szanuje innych?, Czy mówi Pan innym wprost czego sobie Pan życzy, a czego nie?
Te kilka prostych zasad to: szacunek wymaga jasnych komunikatów, przestrzegania samemu zasad, z których rozlicza się innych. Szacunek wiąże się zawsze z uczciwością własną.
Pomocną odpowiedź na Pana pytanie może Panu dąć osoba, która Pana zna. Pozdrawiam

Dzień dobry,
początek jest w nas samych - jak Pan sam siebie szanuj, do czego daje Pan sobie prawo w kontaktach z innymi? Ważna jest umiejętność tworzenia takich relacji, które można określić takim komunikatem : szanuję siebie verus. szanuję ciebie. Psychoterapia jest procesem podczas którego uczymy doceniać się sami siebie. Decyzja należy do Pana.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka