Jak postępować z mitomanem?

Jak postępować z mitomanem? Czy mówić mu, że zna się prawdę? Czy lepiej udawać, że wierzy mu się? Czy można poprosić żeby nie rozmawiać na "ten temat"? Nie wiem już co mam robić. Proszę o pomoc.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Niestety podała Pani zbyt mało szczegółów, by móc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Kogo dotyczy ta sytuacja, czy ta osoba została zdiagnozowana, jak długo trwa jej stan i czy mitomania dotyczy konkretnych tematów, czy osoba jest uzależniona od jakichś środków psychoaktywnych…To tylko kilka pytań, na które należy znać odpowiedź, by móc Pani pomóc.
Zachęcam do udania się po wsparcie do psychologa i opowiedzenie mu dokładnie jak wygląda Pani sytuacja.

Pozdrawiam serdecznie.