Jak pot wpływa na trądzik?

Witam od miesiąca leczę się u dermatologa który zapisał mi antybiotyki i dal zwolnienie z wf tylko na miesiąc. To znaczy, że po miesiącu mogę z powrotem wrócić do treningów? Twarz dużo się  polepszyła nie mam juz ropnych zapaleń. Bardzo mi zależy na szczerych radach. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie.

To bardzo dobra wiadomość że stosowana farmakoterapia odnosi pożądane efekty. Natomiast nie jestem w stanie przewidzieć jakie będzie dalsze zalecenie prowadzącego lekarza w zakresie kontynuacji terapii czy zaleceń jej towarzyszących (czyli między innymi zwolnień z zajęć).

Nadmierna praca gruczołów łojowych może przyczyniać się do nasilenia zmian trądzikowych , jednak brak wysiłku fizycznego z pewnością nie wpływa korzystnie na zdrowie. A już na pewno gdy przerwa jest długa. Jednak wzmożony wysiłek fizyczny może być przyczyna zaostrzenia zmian. Konieczny jest złotego środka i brak przesady zarówno w braku jak i nadmiarze aktywności fizycznej.

Z pewnością lekarz ustalił termin kolejnej wizyty wówczas zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.