Jak pozbyć sie fantazjowania o innych osobach?

Witam! Mam ogromny problem z fantazjowaniem i bzikiem na punkcie kogoś..Objawia się to tym że chce wiedzieć wszystko o tej osobie, potrafię cały dzień o niej myśląc wymyślając irracjonalne sceny i nie mogę się na niczym skupić gdyż ta osoba ciągle siedzi w mojej głowie. Dodatkowo podjudzam te myśli oglądając zdjęcia tej osoby(czuje przymus do robienia tego) i nawet jeśli je skasuje z komputera to oglądam je w internecie lub myślę o tej osobie samoczynnie(nie umiem się tego pozbyć)..Często w myślach zwierzam się tej osobie ze swoich tajemnic, opowiadam o swoich problemach albo uczestniczę z nią w wymyślonych historyjka Proszę o pomoc to jest naprawdę uciążliwe Kobieta 21 lat

Dzień dobry, Pisze Pani o trudnościach z opanowaniem swoich myśli, które same pojawiają się w głowie oraz skłaniają do róznych czynności. Z wypowiedzi Pani wynika, że próbuje Pani z tym walczyć, ale jest to raczej przegrana walka, bo nadal podąża Pani za myślami oraz impulsami. Zastanawiam się czy wspomniane fantazje dotyczą jakiejś jednej konkretnej osoby, czy różnych osób. Jeśli jest to konkretna grupa ludzi, czy łączy je jakaś wspólna cecha oraz co Pani zyskuje poprzez oglądanie ich w internecie. Pisze Pani również, że niekiedy w fantazjach prowadzi dialogi z nimi oraz zwierza się ze swoich tajemnic i problemów. Być może doświadcza Pani samotności i jest to wynik braku bliskiej osoby/przyjaciółki, z która mogłaby Pani otwarcie i szczerze porozmawiac. Na ten moment posiadam niewielką ilość informacji a przyczyn takiego stanu może być wiele. Sugerowałabym wizytę u psychologa/psychoterpauty w celu diagnozy oraz ewentualne rozpoczęcie leczenia. Pozdrawiam oraz życzę wiele wewnętrznego spokoju.