Jak pozbyć się podskórnej narośli na brodzie?

8 lat temu na brodzie wyszła mi taka podskórna gula (pryszcz). Był to guzek który stawał się twardy i czerwony umieszczony głęboko w skórze bo nie dał rady się wycisnąć, a z takiego czegoś wylatywala tylko krew i jakis płyn. Niestety miałam od 20 roku życia co jakiś czas takie gule. No i po tej jednej zostało mi coś na brodzie i nie znika a mam 28 lat. Chodzi o to że miejsce to jest bardziej wrażliwe. Tej guli nie wyciskalam z myślą że się wchłonie. Niestety co kilka tygodni miejsce guli robi się nabrzmiale lekko czerwone i puchnie tj. Powiększa się, i wyczuwa się coś twardego. Gdy tak się dzieje czuje też w tym miejscu mrowienie bądź pulsowanie jak by to ciągle rosło. I tak sobie to jest nabrzmiale i widoczne i tak kilka dni a później się wycisza i znika. Co prawda gdy napne brodę tam widać gruba kulkę ale normalnie przynajmniej się nie rzuca w oczy. A jak się powiększa to widać to od razu gołym okiem. Co to może być i jak się tego pozbyć. Znowu mi to spuchlo i jest twarde i widać że mam opuchnięte coś na brodzie. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć, sądze ze bedzie konieczna wizyta u lekarza dermatologa lub chirurga,