Jak prowadzić diagnostykę zapalenia żołądka?

Mam wykonana gastroskopię, która wykazała rumieniowe zapalenie żołądka HP , oraz przepuklinę rozworu żoładka. Jestem teraz w trakcie brania antybiotyków na bakterię. Mam zrobione rtg klatki piersiowej - wszystko prawidłowe. Leczę sie na nadcisnienie, które jest uregulowane. Dzisiaj miałam zrobione ekg, gdyż cały dzień z przerwami piecze mnie w klatce piersiowej i czasami pod łopatkami. Zapis ekg prawidłowy. Pani doktor podejrzewa że to stres i nerwy powodują u mnie te dolegliwości . Przepisała mi Lorafen1 mg raz dziennie. Boję się brać ten lek żeby się od niego uzależnić. Mam pytanie czy te dolegliwości mogą być też związane np. z zapaleniem czy zwyrodnieniem kręgosłupa w odcinku piersiowym. Czy zanim zacznę brać ten lek najpierw zrobić prześwietlenie kręgosłupa?

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy takie jak pieczenie w klatce piersiowej mogą być po prostu spowodowane Pani problemem z żołądkiem. Może trzeba dać jeszcze czas lekom na żołądek, aby zaczęły działać. Jeśli chodzi o stres i nerwy - branie Lorafenu nie jest najlepszym wyjściem. Można go stosować tylko doraźnie, gdyż łatwo prowadzi do uzależnienia, a nie rozwiąże problemu. Jeśli rzeczywiście ma Pani dużo lęków i stresu, proszę się udać do lekarza, pomówić o tym i rozważyć inne leki przeciwlękowe, które nie powodują uzależniania, np. sertralinę.