Jak radzić sobie z brakiem poczucia kobiecości?

Witam Mam 18 lat. Moim problemem jest brak poczucia własnej wartości oraz zaburzenia poczucia kobiecości. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Odkąd pamiętam kiedy patrzyłam na moje koleżanki już w podstawówce czułam się gorsza i w ich towarzystwie czułam się jak chłopczyca. Może jest to spowodowane tym że nie lubię i nie noszę sukienek, spódnic ani butów na obcasach, może tym że mam i miałam nadwagę, może moją chorobą z dzieciństwa (guz mózgu). Niewiem. Proszę o pomoc co mogę z tym zrobić.

Mgr Natalia Pietrulewicz

Szanowna Pani,

wszyscy na pewnym etapie życia szukamy swojej tożsamości, poczucia własnej wartości, samoakceptacji.

Kobiecość jest jednym z elementów jakie mogą o ww. stanowić, ale nie musi być jedynym.

Zachęcałabym Panią do poszukania swoich silnych stron: w czym czuje się Pani mocna? Co sprawia Pani przyjemność? Co lubi Pani robić a czego Pani nie lubi? Czy robi Pani to co Pani lubi czy ciągle za rzadko? Jeśli nie, to jaki jest powód?

To może być początek drogi do samopoznania i samoakceptacji, w której warto także mieć towarzysza - psychologa, terapeutę.

Proszę Pani, dobrze byłoby aby zgłosiła się Pani do lekarza pierwszego kontaktu i serdecznie z tym lekarzem porozmawiała. Najprawdopodobniej pomógł by Pani ustalić dalsze kroki i kontakty na różnego rodzaje badania (guz mózgu). Ale dobrze byłoby też aby zgłosiła się do jakiegoś psychoterapeuty z którym pracowałaby Pani częściej niż wpisanie w internet swojego problemu.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl