Jak radzić sobie z lękami mając 23 lata?

Witam, Jestem 22 letnią kobietą o zaburzeniach, które nie do końca rozumiem. Kilka lat temu, ok. 16 r.z. pojawily sie u mnie lęki zwiazane ze śmiercią. Skupia się to głownie wokoł zaprzestania oddychsni, myślenia, wygląda to jak lęk przed utraceniem obecnego stanu rzeczy. Na początku objawialo sie to nocnym placzem i zdarzalo bardzo sporadycznie. Teraz są to napady drgawek rzucania sie przez kilkanascie sekund w lozku. Kilka razy zdarzylo mi sie to w ciagu dnia w nietypowych miejscach. Nie jestem w stanie ogladac filmow gdzie ktos umiera bo zaraz dostaje napadu lęku przyspiesza mi tetno czasem nawet krzycze. Miałam dość ciężkie dzieciństwo jednak jestem osobą ambitną która stara się nie wracać Pamięcią do tego co było i staje na głowie by poukładać sobie życie. Bylam rok temu u psychologa raz, jednak to chyba nie wystarczy poniewaz te leki ciągle są i przestaje sobie z tym radzic. Boje sie ze stanie mi sie krzywda przez ten skok cisnienia podczas napadu. Czy to jest nerwica? Szczerze nie wiem jak z tym walczyc. Bylam u psychiatry na poczatku roku poniewaz mialam stany depresyjne i brakowalo mi nawet checi by podniesc sie z łóżka. Psychiatra wyslal mnie do psychologa dostalam tabletki. Nawet nie wykupilam bo nie sadze by one mogly rozwiazac moj problem...Dodam że choruje na pcos. Czy zaburzenia hormonalne mogą byc z tym związane? Proszę o jakieś nakreslenie sprawy

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie
obciążających, na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk często przyjmuje postać różnych fobii – stąd u Pani
lęk przed chorobą, przed śmiercią.
Zapewne przykre doświadczenia z przeszłości wywołały
u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Napisała Pani: „Miałam dość ciężkie dzieciństwo jednak jestem
osobą ambitną, która stara się nie wracać pamięcią do tego
co było i staję na głowie, by poukładać sobie życie.
Jednak podświadomość zbiera i gromadzi wszystkie przeżycia
i doświadczenia z naszego całego życia.
Te najbardziej przykre, bolesne i traumatyczne,
często nawet z wczesnego dzieciństwa, powodują
nieuświadomione konflikty wewnętrzne i czasami sprawiają,
że teraźniejszość i obecne wydarzenia życiowe
są przeżywane i interpretowane w nawiązaniu do bolesnych
doświadczeń z przeszłości.
Każdy lęk, również ten przed zachorowaniem,
a co za tym idzie przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Bardzo ważne jest, żeby Pani rozpoczęła właściwe leczenie,
psychoterapię.
Dlatego zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem
oraz do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia. .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl