Jak schudnąć i jakie wykonać badania hormonalne?

Witam Mam problem z moją wagą ciągle walczę już 11 lat od urodzenia drugiego dziecka pisałam już kiedyś w tej sprawie tutaj dostałam informację by zrobić sobie glukozę i insulinę. W obu ciążach miałam cukrzycę ciężarnych bez insuliny.Zrobiłam badania wyniki insulina 25 (2.6-24.9)po obciąż.1- 243 A po 2- 92.5 czy po ok. Glukoza na czczo 106na glukometrze, A z żyły przed 5.44 (3.90-5.50) po obciązeniu godz 8.45 po 2godz 6.40 czyli ok tak myślę .Dodam że dieta była od dietetyka. Jeśli jest spadek kg to i tak wraca. Nawet leczenie z xenical nie pomógło. Ćwiczenia były 3 razy w tyg siłownia, obecnie ćwiczę codziennie w domu. Zrobiłabym sobie badania hormonalne ale nie wiem jakie hormony zrobić bo żeby zrobić wszystkie to jest duża kwota .TSH mam w normie. Dodam że może będzie kluczowe to że wciąż mnie występuje chrostkami na twarzy dekoldzie czasem plecach i ramionach. I muszę pensetą usuwać sobie pojedyńcze czarne twarde włoski na brodzie oraz wąsik cały. Jakie badania mam zrobić, jakie hormony. Pytam lekarza to mówi że jeszcze mniej jeść, nie widzi problemu. A ja mam dość za wszystko płacę sama. Pozdrawiam i z góry dziękuję

Witam serdecznie, w Pani przypadku podwyższony poziom glukozy na czczo, a także przebyta cukrzyca w czasie ciąży, to sygnał alarmowy, może sugerować stan przedcukrzycowy. Ważne jest również, aby odpowiednio przygotować się do badania krwi, tj poprzedniego dnia zjeść "lekką" kolację, ok 12 godzin przed planowanym pobraniem krwi.
Dieta powinna być zbilansowana, z udziałem warzyw w ilości ok. 400g/dzień, i co ważne owoców tylko 200g/dzień. Zbyt duża ilość owoców nie wpływa korzystnie na regulację poziomu glukozy.
Proszę również nie zapominać o nawadnianiu, ziołach takich jak morwa biała, kozieradka, rutwica lekarska.
Dodatkowe objawy o których Pani wspomina (owłosienie, problem z regulacją masy ciała) mogą wskazywać na zaburzenia gospodarką hormonów płciowych. W tym celu najlepiej zgłosić się do ginekologa, celem dokładnej diagnostyki.
Niezależnie od zdiagnozowanej jednostki chorobowej, należy pamiętać, że nie ma skutecznego leczenia bez zdrowego żywienia.
Proszę się nie poddawać, tylko konsekwentne działanie przynosi efekty :)
Życzę dużo zdrowia i dobrego samopoczucia :)
Klinika Dobrego Dietetyka
www.klinikadobregodietetyka.pl