Jak skutecznie leczyć łysienie androgenowe u 24-latka?

Cierpie na łysienie androgenowe. Korzystam z Alopexy 5% z efektow tego preparatu jestem zadowolony, poniewaz wlosy nie wypadaja. Problem jest w tym, iz nowe wlosy, ktore wyrastaja sa bardzo slabe i przypominaja meszek niestety. Wiem, ze mezoterapia osoczem PRP glowy nie leczy lysienia androgenowego, ale czy moze pomoc w tym by wlosy byly mocniejsze i te, ktore wyrastaja po alopexy przypominaly zwykle wlosy?

Łysienie androgenów to powszechny problem. Dotyka coraz młodszych ludzi. Ma pan rację, że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie leczy łysienia tego typu ale poprawia ukrwienie, a tym samym odżywienie cebulek włosowych.Konsekwencją tego najczęściej jest zahamowanie wypadania włosów i lepsza ich jakość. Zwykle jest to poprawa czasowa, indywidualna u każdego pacjenta. Najlepiej zgłosić się do dobrego dermatologa aby ocenił problem. Czasem przyczyna jest złożona. Polecam dr Adrianę Rakowską w Warszawie,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel