Jak skutecznie leczyć mięczaka zakaźnego?

Mój mąż od 5 miesięcy ma mięczaka zakaźniego w okolicach intymnych. Stosuje leczenie dermatologiczne które nie przynosi efektów. Czy jestem narażona na zakażenie jeśli po 5 miesiącach ni nie wystąpily u mnie objawy?

Dzień dobry, dopóki u męża nie ustąpią wszystkie zmiany, choroba jest zaraźliwa. Proszę również pamiętać, że objawy mogą wystąpić nawet do pół roku po zakażeniu.